Full List of Events | Monthly Calendar View | Monthly List View


February March 2018 April
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
25
vs. Oberlin
1:00 PM
26
27
vs. Mount Union
7:30 PM

vs. Southern Virginia
@ Frostburg State University; Frostburg, Maryland
7:30 PM
28
at St. Vincent (Pa.)
3:00 PM

at Oberlin
6:00 PM
1
2
3
at NCAA Last Chance (Stevens Point)
10:00 am EST

at NCAA Last Chance (Stevens Point)
10:00 am EST

vs. St. John Fisher (N.Y.)
@ Chain O' Lakes Park Field #2; Winter Haven, Fla.
2:00 PM

vs. Cabrini (Pa.)
@ Hilton Head, South Carolina
5:00 PM
4
vs. Thiel (Pa.)
@ Osceola Field #3; Kissimmee, Florida
9:00 AM

vs. Babson (Mass.)
@ South Charlotte Regional Park; Port Charlotte, Fla.
10:00 AM

vs. Bluffton
@ Osceola Field #3; Kissimmee, Florida
11:15 AM

vs. Defiance
@ Hilton Head, South Carolina
12:15 PM

vs. Defiance
@ Hilton Head, South Carolina
12:15 PM

vs. Moravian (Pa.)
@ South Charlotte Regional Park; Port Charlotte, Fla.
4:00 PM
5
vs. Lynchburg (Va.)
@ Hilton Head, South Carolina
TBA

vs. Alfred (N.Y.)
@ Osceola Field #3; Kissimmee, Florida
9:00 AM

vs. Simmons (Mass.)
@ Osceola Field # 3; Kissimmee, Florida
1:30 PM

vs. Bluffton
@ North Charlotte Regional Park #9; Port Charlotte, Fla.
3:30 PM
6
vs. Thomas More (Ky.)
@ Grenelefe Golf & Tennis Resort; Haines City, Florida
8:30 am EST

vs. Thomas More (Ky.)
@ Grenelefe Golf & Tennis Resort; Haines City, Florida

vs. Roanoke (Va.)
@ Hilton Head, South Carolina
TBA

vs. William Woods (Mo.)
@ Hilton Head, South Carolina
8:00 AM

vs. Eastern Nazarene (Mass.)
@ Hilton Head, South Carolina
3:00 PM

vs. Emerson (Mass.)
@ Osceola Field #4; Kissimmee, Florida
3:45 PM

vs. Widener (Pa.)
@ Osceola Field #4; Kissimmee, Florida
6:00 PM

at Pacific (Ore.)
9:00 PM
7
vs. Albany State (Ga.)
@ Hilton Head, South Carolina
TBA

vs. St. John Fisher (N.Y.)
@ Hilton Head, South Carolina
TBA

vs. St. John Fisher (N.Y.)
@ Hilton Head, South Carolina
TBA

vs. Bridgewater (Va.)
@ Osceola Field #3; Kissimmee, Florida
1:30 PM

vs. Rhodes (Tenn.)
@ Osceola Field #4; Kissimmee, Florida
3:45 PM

vs. Moravian (Pa.)
@ North Charlotte Regional Park #10; Port Charlotte, Fla.
4:00 PM

at Transylvania (Ky.)
6:00 PM
8
vs. Trine (Ind.)
@ River Greens Golf Course; Avon Park, Florida
1:00 pm EST

vs. Montclair State (N.J.)
@ Osceola Field #1; Kissimmee, Florida
11:15 AM

vs. Alvernia (Pa.)
@ Terry Park #3; Ft. Myers, Fla.
12:00 PM

vs. DeSales (Pa.)
@ Osceola Field #2; Kissimmee, Florida
3:45 PM

at George Fox (Ore.)
9:00 PM
9
at NCAA Indoor Championships (CrossPlex)
10:00 am EST

at NCAA Indoor Championships (CrossPlex)
10:00 am EST

vs. NCAA DIVISION III CHAMPIONSHIPS
11:00 am EST

vs. Pitt.-Bradford (Pa.)
@ Lee County Player Development Complex; Ft. Myers, Fla.
9:00 AM

at Linfield (Ore.)
8:00 PM
10
at NCAA Indoor Championships (CrossPlex)
10:00 am EST

at NCAA Indoor Championships (CrossPlex)
10:00 am EST

vs. NCAA DIVISION III CHAMPIONSHIPS
10:00 am EST

vs. Kean (N.J.)
@ North Charlotte Regional Park #9; Port Charlotte, Fla.
10:30 AM

vs. Alma (Mich.)
2:00 PM
11
12
13
14
at NCAA Division III National Championship
10:00 am EST (prelims)/6:00 pm EST (finals)

at NCAA Division III National Championship
10:00 am EST (prelims)/6:00 pm EST (finals)

vs. Allegheny (Pa.)
7:00 PM
15
at NCAA Division III National Championship
10:00 am EST (prelims)/6:00 pm EST (finals)

at NCAA Division III National Championship
10:00 am EST (prelims)/6:00 pm EST (finals)
16
at NCAA Division III National Championship
10:00 am EST (prelims)/6:00 pm EST (finals)

at NCAA Division III National Championship
10:00 am EST (prelims)/6:00 pm EST (finals)
17
at Rose-Hulman (Ind.) Early Bird
12:30 pm EST

at Rose-Hulman (Ind.) Early Bird
12:30 pm EST

at NCAA Division III National Championship
10:00 am EST (prelims)/6:00 pm EST (finals)

at NCAA Division III National Championship
10:00 am EST (prelims)/6:00 pm EST (finals)

vs. Wittenberg
12:00 PM

vs. Kenyon
1:00 PM

vs. Wittenberg
3:00 PM
18
vs. Thiel (Pa.)
1:00 PM

vs. Thiel (Pa.)
4:00 PM
19
20
at Ohio Wesleyan
4:00 PM
21
vs. Franciscan
3:00 PM

vs. Franciscan
5:00 PM

vs. Wooster
6:30 PM
22
23
at Wooster Invitational
10:00 am EST

at Wooster Invitational
10:00 am EST
24
at Mount Union Spring Invitational
10:00 am EST

at Goucher T&F Classic
10:00 am EST

at Goucher T&F Classic
10:00 am EST

at Marietta
1:00 PM

at Muskingum
1:00 PM

vs. Marietta
1:00 PM

vs. Marietta
1:00 PM

vs. Marietta
3:00 PM

at Marietta
4:00 PM

at Muskingum
4:00 PM
25
at Mount Union Spring Invitational
10:00 am EST

at John DiCillo Invitational (John Carroll)

vs. Case Western Reserve
1:00 PM

at Denison
3:00 PM

vs. Case Western Reserve
3:00 PM
26
27
vs. Ohio Wesleyan
3:30 PM
28
at Allegheny (Pa.)
4:00 PM
29
at Albion (Mich.)
3:00 PM

at Albion (Mich.)
5:15 PM
30
at "Coach Rob" Invitational (Wittenberg)
10:00 am EST

at "Coach Rob" Invitational (Wittenberg)
10:00 am EST

at OAC Spring Championships (Otterbein)

vs. Mount Union
1:00 PM

at Wilmington
1:00 PM

at Mount Union
1:00 PM

at Mount Union
1:00 PM

at Mount Union
3:00 PM

vs. Mount Union
3:30 PM

vs. Mount Union
4:00 PM

vs. Wilmington
5:00 PM
31
at OAC Spring Championships (Otterbein)

View: Mobile | Desktop